Edice Esoteric

edice esoteric

| Grimoire Occulte | Esoteric | Zasvěcení | Knihovna ISIDY | Bibliofilie | Rukodělné deníky |

Edice Esoteric

Knihy si můžete zakoupit se slevou na našem e-shopu OLDMart.cz

Mumiální hermetická léčba & Problém očarování

Mumiální hermetická léčba & Problém očarováníPrvní kniha z edice Esoteric sestává ze dvou souvztažných titulů od Otakara Grieseho. Téměř zapomenutý hermetik českého původu, který se stal, mimo jiné, i čestným doktorem a profesorem pařížské Université libre des Hautes études (Vysoká škola hermetických věd), podává v tomto svém skvostném díle jedinečné poznatky z praktického užití magického umění. Kniha, seč nepříliš obsáhlá, dává jasný klíč a hermetický pohled na spagyrickou, hermetickou mumiální léčbu a praktiky očarování. Ač praxe tak odlišné, v hermetickém pochopení nesou obdobné postupy k lidskému ódu a další analogické poznatky. Pravé logické a funkční hermetické poznání, ověřené praxí! Tuto knihu ocení každý, kdo chce prostoupit do paralelních, tedy analogických, poznatků hermetismu, ale i chopit se praxe léčebné či okultní.

I tato kniha je původně připravena jako lóžové vydání spolku OLDM a dosud vycházela jen v zakázkové rukodělné formě. Na řadě fragmentů knihy je dodnes tento její „původ“ patrný, například na stylu kreativního vysazení textu mezi grafické prvky.

Název: Mumiální hermetická léčba & Problém očarování

Edice: Esoteric – Otakar Griese
Formát: A5
Stran: 208
Papír: Chamois krémový 80g
Vazba: Tuhá V8 (šitá)
Desky: Pevné, jednobarevný potisk
Vyrobila: CENTA spol. s r.o., 2009
ISBN 978-80-904245-6-2

Hermetické lékařství rostlinné

Hermetické lékařství rostlinnéNapsal J. Mavéric, přeložil Otakar Griese roku 1921

Kniha tato vypovídá o neskutečné škále možností přírodního lékařství, vedené formou tou nejefektivnější, skrze přesné pochopení jedinečnosti každého z nás. Dnes stává se velkým lákadlem stále se rozšiřující skupiny lidí pochopení, že přírodní extrakty a byliny jsou nenahraditelnou formou našeho zdraví. Ovšem pohledem do této knihy a tedy na nauku tehdejších léčitelů zjišťujeme, že se máme znovu co učit. Mnoho bylo zapomenuto, mnoho překrouceno nebo nepochopeno moderní myslí.

V knize nalézáme řadu zajímavých témat, včetně některých informací o dnes populární homeopatii, která je vlastně jen zjednodušenou formou vědy této, kterou se kniha zabývá. Hermetické lékařství je totiž úplným systémem porozumění všech spojitostí a souvztažností mezi člověkem, vesmírnými a přírodními pochody. To vše totiž existuje v každodenní spojitosti, ve vzájemném neustálém působení. V díle se samozřejmě předně dozvídáme jak získávat vzácné a léčivé ingredience ryze specifickými postupy. Některé předpisy zdají se být skoro až alchymistickými recepturami. Řada z nich pochází od taji opředeného a celosvětově vyhlášeného lékaře Paracelsa. V rukou moudrých jedinců toto dílo jistě způsobí velké nadšení a experimentování, neboť dnes k němu mohou přidat ještě možnosti moderní laboratorní techniky, která je dostupná již prakticky všem.

Nalézáme zde recepty jako: Sílivá voda životní, Voda života universálně léčivá a omlazující předčasně zestárlé, Životní voda očisťující, oživující, posilující, Balsám a olej muškátový, Destilace kůry skořicové, Přípravek aloový, Olej anýzový získaný lisováním semene, Výtažek z kořene anděliky a mnohé další.

Témata pak zahrnují například: Synthesa počátků stvoření, Vznik čtyř prvků neboli živlů, Vesmírové tvoření, O konservování bylin, Sbírání rostlin dle měsíců, Astrální vztahy léčivých rostlin, Nádoby staré chemie, O cirkulaci a destilaci, Všeobecná příprava léků, atd.

Dále také zahrnuje řadu dnes aktuálních témat jako: Živelná povaha hlavních jídel rostlinných, Ovocné nápoje, Ideální dieta, Planetární působení na organické funkce lidského těla a pod.

Název: HERMETICKÉ LÉKAŘSTVÍ ROSTLINNÉ – spagyrická příprava kvintesence

Edice: Esoteric

Formát: A5
Stran: 304
Papír: Volumen 80g
Vazba: Tuhá V8 (šitá), oblý hřbet
Desky: Pevné, pantone potisk, matné lamino
Vyrobeno: Ekon, družstvo, 2010
ISBN 978-80-87403-01-3

Elixír mudrcův

Elixír MudrcůvPrastaré receptury dvorních achemistů ožívají svou zázračnou mocí v knize Elixír mudrcův za jediným účelem – vytvoření universálního fluida určeného ku zušlechťování kovů a lidského těla. Bláznivost? Možná ano, avšak dlouhý řad lidí skrze dějiny přísahal v to, že viděl účinky této zázračné receptury na vlastní oči a že nejeden královský dvorec ji hojně využívá.

Kniha Elixír mudrcův spatřila světlo světa roku 1923 a byla vydána v celosvětovém nákladu pouhých 500ks umem pražského impresora Rudolfa Březiny, který jí vtiskl neopakovatelnou a krásnou podobu se zvláštním stylem vysazení a s několika desítkami doprovodných ilustrací, jež objasňují hermetické zákonitosti procesů probíhajících. Nejdůležitější je však obsah, který byl badatelským umem C. Astra sestaven ze starých rukopisů, jejichž kořeny prý sahají až k manželce císaře Karla IV. Kniha je dnes znovu vydána lóží OLDM, a to v co nejpřesnější kopií původního díla.

Elixír mudrcův
Edice: Esoteric
Formát : A5
Stran : 144
Papír : Volumen 80g
Vazba : Tuhá V8 (šitá), oblý hřbet
Desky : Pevné, pantone potisk, matné lamino
Vyrobila : Ekon, družstvo, 2010
ISBN 978-80-87403-03-7

 

Světlo Egypta

Světlo EgyptaKniha Světlo Egypta pochází ze zlaté éry prvorepublikového českého hermetismu. Karel Tuček ji překládá a věnuje okultistovi Otakaru Griesemu. Jako taková v sobě nezapře vše, po čem mohou knihy dnešní, esoterní, jen toužit – hluboké filosofické myšlenky podané však ve větách jasných a přístupných k chápání. Kniha je rozdělena na dvě témata DUŠEVĚDU a HVĚZDOVĚDU a obě vyčerpává do krajnosti.

Slovy v díle podanými: Ona obrací se k slunečnímu světlu v chomáčích nepatrného lišejníku, uchovává zářnou bělost lotosového květu a vyzařuje z růže jako nádherná její vůně. Jest motýlem, vylétnuvším z kukly, zpívajícím slavíkem v lese. Jde od jednoho stupně pokroku ke druhému, od nových zrození k novým smrtím; každé hodiny musí zemříti, také však znovu oživnouti, stále u díla a na stezce plné překážek a námahy, až naposled procitne na zemi jako hmotný tvar, utvořený z pozemského prachu. Jako tvor z masa a krve, ale nyní jako člověk. Dosáhla vysokého vědomého stupně, dosáhla lidství, vrcholu to pozemské inkarnace.

Název: Světlo Egypta
Edice: Esoteric
Formát: A5
Stran: 288
Papír: Volumen 80g
Vazba: Tuhá V8 (šitá), oblý hřbet, záložka
Desky: Pevné, pantone potisk, matné lamino
Vyrobil: Ekon, družstvo, 2011
ISBN 978-80-87403-06-8