Členská soutěž OLDM roku 2015

Soutěž OLDM 2015

Tak jako každý rok připravili jsme pro členy společnosti OLDM soutěž o zajímavé a originální ceny.

Esoterní společnost OLDM je známa svou tvorbou v oblasti umělecko esoterního artiklu. Jako jediný spolek v ČR provozujeme vedle běžného nakladatelství ještě knihvazačskou dílnu na rukodělné unikáty. Nedokážeme si představit, že bychom jako spolek ložového charakteru bez ní fungovali. Je důkazem tvořivosti, uměleckého přesahu a umu našich členů. I proto velká část výher je zaměřena na výrobky právě z této dílny.

Soutěž je určena výhradně pro členy společnosti OLDM a pozvané přátele, kteří jsou přímo s naší tvorbou a aktivitami spjati. Všem těmto budou podmínky a pravidla konání soutěže oznámeny.

Dovolte nám představit jednu cenu po druhé, aniž bychom je měli zájem nějak dělit na první či poslední místo.

Okultní obraz empatické techniky + poukázka na odběr prvního existujícího výtisku Grimoire Lakatron

Obraz je vlastnoručně kreslen Jiřím Havlíkem, má patinovaný rám s paspartou a chrání jej UV sklo. Rozměry 40x50cm. K obrazu je vydána Loží OLDM závazná poukázka k odběru prvního existujícího svazku nově připravovaného Grimoire Lakatron. Bude se jednat o bibliofilii s mnoha unikátními prvky zpracování. Tisk bude vlastní, výroba proběhne v dílně OLDM.

Soutěž OLDM 2015

Pohanská truhlice s deníkem

Další z cen je vytvořena v duchu přírodní magie. Pohanská truhlice je masivní schrána o rozměrech 30x26x10cm. V sobě ukrývá ručně vyrobený deník s plastikou pohanského kříže. Deník je potažen kůží z kozla, je vyroben samozřejmě v dílně OLDM. 300 stran krásně hrubého a pod perem skřípajícího italského papíru Modigliani vystačí na všechny zápisky a poznatky vašich bádání. Obchodní vazba ručně šita na konopné motouzy, na hřbetě vazy, dvě záložky pro praktické použití. Deník je zabalen do šátku ze směsi lnu a bavlny.

Soutěž OLDM 2015

Bibliofilie Necronomicon

Vlastní tisk s modravými literami na italském papíru Modigliani. Rukodělná vazba s konopnými motouzy. Potah v kombinaci kůže a kreativního papíru. Hřbet s vazy a papírovým štítkem. Další z cen je krásná bibliofilie knihy Necronomicon. Sběratelský kousek, svého druhu jediný vyrobený.

Soutěž OLDM 2015

Deník Lakatronu

Dříve než Grimoire Lakatron spatří světlo světa, bylo popsáno nespočet deníků myšlenkami, které se odvíjely od praxe spirituální empatické demonologie. Tyto deníky se následně staly předlohami pro dokončení samotného díla Lakatron. Deníky, které byly užity při praktické okultní činnosti se velmi rychle staly doslova uměleckým dílem. Byly vyzdobeny různými symboly a pokresleny obrazci, jež prýštily ze spirituálního světa. Jako zajímavou součást této činnosti, snad i spíše na její počest, vytvořili jsme několik Deníků Lakatronu. Většina byla neveřejně rozebrána samaritány a sběrateli, kteří naši činnost zaujatě sledují. Zůstala pouze dvojice bez majitelů a jeden z nich nyní nabízíme v naší soutěži. Jedná se o pevnou vazbu se stejnými parametry jako má Pohanský deník zmíněný výše, tedy: 300 stran hrubého italského papíru Modigliani, obchodní vazba ručně šita na konopné motouzy, na hřbetě vazy a dvě záložky pro praktické použití. Potah je tvořen jemně broušenou teletinou černé barvy a symbol Lakatronu je vytvořen plastikou pod potahem. Z každé strany je pak symbol jiný. Hřbet deníku má vazy dle středověké stylizace.

Soutěž OLDM 2015

Mardukův deník

Další cena je legendou dílny OLDM. Mardukův deník je nejkrásněji vyvedený fragment Necronomiconu na světě. Pochází z pravého deníku českého okultisty. Byl velmi pečlivě přetisknut naší loží a následně ručně svázán do specifické vazby. Více se o něm dozvíte v tomto článku.

Soutěž OLDM 2015

 

 

You Might Also Like